Головна сторінка Загальна інформація Символіка

Символіка

Герб Зарічненського району

gerb

Герб Зарічненського району: у щиті золоте вістря у перев’яз зліва, на якому зелений листок латаття зі срібною лілією, у верхньому синьому полі летять вліво (геральдично, тобто – вправо від глядача) три срібні качки, нижнє поле – зелене.

Щит увінчує стилізована золота районна корона, що вказує на приналежність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків липи та дуба). Таким чином, символи району відображають природні особливості, історичну і сучасну символіку краю, вказують на його адміністративний статус.

Латаття та качки відображають природні особливості краю. Синій колір означає ріки та озера Зарічненщини, зелений символізує багаті лісові ресурси та Поліський регіон, а жовтий (золотий на гербі) підкреслює сільськогосподарську специфіку району.

 

 

 

 

 

Прапор Зарічненського району

prap

Прапор Зарічненського району: прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, від середин древкової та нижньої сторін до верхнього вільного краю йде жовтий клин, верхнє поле – синє, нижнє – зелене; на синьому полі біля древка щит з гербом району (висота щита рівна 1/3 ширини прапора).